VeritaMed Centrum Medyczne Warszawa
veritamed
veritamed
veritamed
veritamed

Nużeńce żyją w naszych brwiach i rzęsach!

Nużeńce żyją w naszych brwiach i rzęsach!
04-09-2017
Nużeńce żyją w naszych brwiach i rzęsach!

Nużeńce (Demodex) mikroskopijnych rozmiarów pajęczaki, należące do rzędu roztoczy. Pasożyty te żywią się lipidami, dlatego też masowo opanowują obszary ciała bogate w gruczoły łojowe. Nużeniec ludzki szczególnie upodobał sobie meszki włosowe rzęs i brwi, natomiast nużeniec krótki umiejscawia się w powiekowych gruczołach Meiboma.

Możliwe objawy:

🔹 przewlekle i uporczywe swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie i obrzęk powiek (często widać rozszerzone naczynia krwionośne)

🔹 Nużeniec jest aktywny głównie w nocy, dlatego w tym czasie dolegliwości chorobowe mogą się nasilać.

🔹 suchość oka i uczucie piasku pod powiekami

🔹 złogi/łuski na brzegach powiek

🔹 świąd, złogi wokół podstawy rzęs oraz nadmierne ich wypadanie

🔹 złogi wokół podstawy rzęs (łupież cylindryczny)

🔹 odbarwienie rzęs, które są łamliwe, bardzo łatwo wypadają

🔹 nadwrażliwość na światło, kurz czy dym

🔹 nadkażenie bakteryjne, objawiające się powracającym jęczmieniem i gradówką  

Zarażenie następuje drogą kontaktową, dlatego w żadnym razie nie należy dzielić z innymi ludźmi kosmetyków, przyborów toaletowych ani też ręczników.

Aby postawić diagnozę, należy wykonać mikroskopowe badania chorego naskórka, analizie mikroskopowej poddaje się próbki rzęs i brwi. Lekarz może przepisać maści i inne preparaty o działaniu przeciwzapalnym.

W Centrum Medycznym VERITAMED lekarz okulista potrzebujemy zaledwie kilka minut, aby stwierdzić, bądź wykluczyć obecność nużeńców.

Wejdź naszą stronę internetową, wybierz dogodny termin i jednym kliknięciem umów się na konsultację OKULISTYCZNĄ➡  http://veritamed.com/umow-wizyte/okulista lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego ☎️22 8738008


lub tel. 22 873 8008
lub wypełnij formularz:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu kontaktowym, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. 2018r., poz. 1000) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zawiązku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”) w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego, to jest w celu podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) i b) RODO.
Copyrights ©2024: VeritaMed - centrum medyczne: opieka, której oczekujesz
wykonanie i administracja - Aikelo.com