VeritaMed Centrum Medyczne Warszawa
veritamed
veritamed
veritamed
veritamed

psychiatra

Depresja

Depresja zalicza się do zaburzeń psychicznych, w których dominującym objawem jest subiektywnie odczuwane obniżenie nastroju. 

Depresja często wynika z takich problemów, jak zaburzenia somatyczne, zaburzenia nastroju, czy zaburzenia adaptacyjne wywołane trudną sytuacją, lecz także może być efektem zatruć i działania niektórych leków. Bardzo często depresja dotyka tych pacjentów, u których doszło do innych zaburzeń psychicznych, takich jak schizofrenia czy zespoły abstynencyjne.

Nie należy mylić chandry czy chwilowego smutku (obniżenia nastroju) z depresją, która jest jednoznacznie chorobą i powinna być leczona z pomocą lekarza psychiatry – nigdy samodzielnie. Rzadko zdarza się tak, że Pacjent dotknięty depresją wymaga hospitalizacji – najczęściej chorobę tę leczy się poprzez wizyty u lekarza specjalisty.

Psychiatrzy i psychologowie VeritaMed starannie dobierają najskuteczniejszą dla Pacjenta metodę leczenia: z wykorzystaniem środków farmakologicznych albo bez nich.

Leczenie bezsenności

Bezsenność objawia się nie tylko powszechnie z nią kojarzonymi trudnościami w zasypianiu, lecz także problemami z utrzymaniem snu, zbyt wczesnym budzeniem się oraz po prostu złej jakości snem, który nie daje wypoczynku.

Oczywiście, każdy z nas może mieć gorszy dzień, więc zanim zaczniemy podejrzewać u siebie bezsenność, musimy sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

- Od jak dawna i jak często występują u nas problemy ze snem? – Jeśli pojawiają się trzy razy w tygodniu lub częściej przez co najmniej miesiąc, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą.

- Czy zaburzenia snu powodują u nas gorsze samopoczucie?

- Czy zaburzenia snu wpływają na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia?

Specjaliści VeritaMed pomagają Pacjentom, którzy skarżą się na problemy z zasypianiem oraz jakością i długością snu, w znalezieniu przyczyny problemu. Po zdiagnozowaniu choroby dobierają idealną dla Pacjenta metodę leczenia bezsenności: farmakologiczną lub niefarmakologiczną. Decyzja o podjęciu leczenia wybraną metodą jest zawsze dokładnie analizowana w porozumieniu z Pacjentem.

Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu.

Specjalistyczna pomoc lekarzy i terapeutów

 Zacznij nowe życie już dziś!

Czasy, w których przyszło nam żyć, są wyjątkowo trudne dla naszej psychiki – za szybkie tempo życia i wysoki poziom stresu powodują, że coraz trudniej jest nam zachować dobre relacje z najbliższymi czy sprostać rosnącym wymaganiom rynku pracy. Kiedy czujemy, że sytuacja wymyka się nam spod kontroli, nie warto sięgać po porady masowo drukowane w podrzędnych czasopismach czy słuchać znajomych, którzy „też tak mieli”, ale lepiej jest od razu porozmawiać ze specjalistą – możemy tym samym lepiej poznać samych siebie, nauczyć się rozumieć swoje potrzeby oraz stawiać granice, które pomogą nam odzyskać spokój i równowagę w życiu. Pomoc osoby niezaangażowanej w nasze codzienne życie, czyli obiektywnie oceniającej naszą sytuację, bywa nie do przecenienia. Pamiętajmy, że dbanie o siebie to nie tylko zdrowa dieta czy sport – to także dbanie o higienę psychiczną. Już jedna rozmowa z terapeutą pozwala zdiagnozować np. depresję, którą można pokonać, mimo że staje się chorobą cywilizacyjną, i pozwala odróżnić objawy choroby od zwykłego smutku spowodowanego przemęczeniem czy nieodpowiednim trybem życia. Porada specjalisty w takich sytuacjach pozwoli nam zaoszczędzić dużo czasu, a czasami nawet zyskać nowe życie.

Ponieważ w VeritaMed zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowie psychiczne i jak wrażliwymi dziedzinami medycyny są psychiatria i psychologia, zatrudniamy zespół profesjonalnych lekarzy i specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Pacjentami.  

W naszym Centrum Medycznym stosujemy najnowocześniejsze metody terapeutyczne, gwarantując tym samym zindywidualizowane podejście do Pacjenta i niesienie pomocy adekwatnej do jego potrzeb. 

W VeritaMed każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie. Wiemy, że zdrowie psychiczne ma wpływ na ogólne samopoczucie Pacjenta i na jego fizyczną formę. Pracując w stałych zespołach lekarz – psychoterapeuta, zapewniamy Pacjentowi efektywne wykorzystanie dostępnych możliwości terapeutycznych i leczniczych, bez konieczności narażania Pacjenta na dyskomfort, jakim mogłoby być poczucie namnażających się wizyt lekarskich.

Seksuologia

Seksuologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się seksualnością człowieka i jej różnymi obszarami: zarówno potrzebami seksualnymi, jak i samym życiem seksualnym (fizycznym i duchowym), relacjami z innymi ludźmi oraz odczuwanymi względem nich uczuciami. Seksuolog leczy również wszelkie choroby zaburzenia pojawiające się w sferze seksualnej człowieka, począwszy od zaburzeń na tle hormonalnym, przez nerwice płciowe, aż po przypadłości będące następstwem innych schorzeń psychicznych i somatycznych. Specjalista z tej dziedziny jest pomocny także w przypadku konfliktów partnerskich oraz innego rodzaju problemów dotyczących współżycia partnerskiego.

Bardzo dobrze wiemy, że problemy natury seksualnej są bardzo dokuczliwe, a jednocześnie dosyć wstydliwe. To właśnie dlatego w VeritaMed czeka na Państwa profesjonalna opieka doświadczonego specjalisty, którego renoma mówi sama za siebie. Zależy nam na komfortowym samopoczuciu każdego pacjenta i z tego powodu dbamy o to, by nasz personel był na jak najwyższym poziomie. W centrum medycznym VeritaMed stawiamy na to, aby poprzez najlepsze możliwe warunki pomóc Państwu w możliwie najszybszym powrocie do zdrowia.

W naszej poradni seksuologicznej zajmujemy się leczeniem różnego rodzaju przypadłości, wśród nich można wymienić:

  • zaburzenia pożądania,
  • problemy z akceptacją własnej orientacji seksualnej,
  • trudność w nawiązaniu i/lub utrzymaniu relacji,
  • pochwica,
  • vulvodynia,
  • zaburzenia czynności seksualnych (przedwczesny wytrysk, ból podczas stosunku, zaburzenia podniecenia, zaburzenia orgazmu, problemy z erekcją),
  • nałogowa masturbacja,
  • strach przed stosunkiem,
  • uzależnienie od cyberseksu,
  • uzależnienie od pornografii
Profilaktyka uzależnień

Profilaktyka uzależnień zajmuje szczególne miejsce w strukturze VeritaMed, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że uzależnienie bardzo mocno wpływa na jakość życia osoby uzależnionej, przewartościowując jej życie i zmieniając jej priorytety. Wiemy, że uzależnienie często wymaga specjalistycznej pomocy lekarskiej oraz pełnego wsparcia ze strony specjalistów – psychologów i psychoterapeutów.

 

Uzależnienia kojarzą się z nadużywaniem narkotyków, papierosów, alkoholu czy leków. Tymczasem współczesna psychologia zakłada, że uzależnieniem jest także każde ryzykowne zachowanie, które wymyka się spod kontroli i do którego człowiek czuje wewnętrzny przymus.

Nie należy bagatelizować nawet pierwszych symptomów uzależnienia, ponieważ im wcześniej podejmie się leczenie, tym większa jest szansa na szybki powrót do w pełni normalnego funkcjonowania. Ważne jest także to, że szybkie rozpoczęcie terapii pozwoli Pacjentowi uniknąć poważniejszych konsekwencji jego uzależnienia.

Nasi terapeuci pozostają do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu.

Psychoterapia par

Małżeństwo albo związek partnerski są dla dwojga ludzi sytuacją, w której czują się bezpiecznie i komfortowo, jednak należy pamiętać, że często trudno w niej o neutralny grunt i obiektywne spojrzenie na wspólne kłopoty. Z czasem jasne wyrażanie własnych uczuć, nazywanie potrzeb, stawianie granic czy podejmowanie próby pełnego rozumienia partnera są nie lada wyzwaniem. Wtedy warto poprosić o pomoc specjalistę, który w ramach psychoterapii stworzy partnerom warunki do rozmowy na równym poziomie i na tej samej płaszczyźnie. 

Psychoterapia dla par nie musi wynikać z problemów w związku – może też służyć lepszemu wzajemnemu zrozumieniu się partnerów oraz pomóc obojgu zrozumieć i nauczyć się zaspokajać własne potrzeby związane z ich indywidualnym rozwojem. Skuteczne porozumiewanie się w związku jest kluczowym elementem dobrego życia w parze – partnerzy uczą się komunikować swoje potrzeby w sposób inny niż roszczeniowy, co w perspektywie pozwala usunąć przyczyny licznych konfliktów, a te, których uniknąć się nie da, rozwiązywać w sposób akceptowany dla obu stron.

Specjaliści terapii dla par w VeritaMed dociekają przyczyny problemu w związku i pomagają znaleźć rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla partnerów. Nasi terapeuci pomagając parom, jednocześnie uczą je, jak samodzielnie sobie radzić w sytuacjach kryzysowych, dzięki czemu terapia jest tylko jednym z elementów budowania dobrej relacji, a nie staje się jej kluczowym elementem.

Terapia dla pary najczęściej trwa kilka tygodni, zakładając cotygodniowe godzinne spotkania z terapeutą. Oczywiście, są sytuacje, w których poziom skomplikowania problemu oraz złe nawyki partnerów sprawiają, że terapia się wydłuża – nie trwa jednak dłużej niż kilkanaście tygodni.


lub tel. 22 873 8008
lub wypełnij formularz:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu kontaktowym, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. 2018r., poz. 1000) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zawiązku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”) w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego, to jest w celu podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) i b) RODO.
Copyrights ©2024: VeritaMed - centrum medyczne: opieka, której oczekujesz
wykonanie i administracja - Aikelo.com