VeritaMed Centrum Medyczne Warszawa
veritamed
veritamed
veritamed
veritamed

ZAPALENIE ZATOK • OBJAWY I LECZENIE

ZAPALENIE ZATOK • OBJAWY I LECZENIE
15-12-2017
ZAPALENIE ZATOK • OBJAWY I LECZENIE

Zapalenie zatok mogą wywoływać wirusy lub bakterie. Zapalenie obejmuje najczęściej zatoki czołowe, szczękowe i sitowe, a dolegliwości zależą od tego, gdzie się ono rozwija. Ból w okolicy czoła wskazuje na zapalenie zatok czołowych. Infekcja zatok szczękowych powoduje często ból górnej szczęki, zębów oraz bolesność uciskową policzków. Obrzęk powiek i okolic oczu to znak, że chorują zatoki sitowe. Ich zapalenie może też powodować zatkanie nosa, bolesność uciskową boków nosa oraz utratę powonienia.

Objawy zapalenia zatok:

🔹 Bóle zatok nasilają się rano i przy pochylaniu głowy do przodu.

🔹 Bardzo częstym objawem jest wydzielina z nosa. Wodnista i przezroczysta, jeśli przyczyną zapalenia są wirusy, lub gęsta i ropna, gdy zakażenie wywołane jest przez bakterie.

🔹 Czasem występują także dolegliwości ogólne, np. gorączka, złe samopoczucie, uczucie rozbicia czy brak apetytu.

🔹 Spływająca po tylnej ścianie gardła wydzielina z zatok może powodować przewlekły kaszel i chrząkanie.

Leczenie zapalenia zatok:

🔹 Ostre zapalenie zatok ma zwykle ciężki przebieg i wtedy w leczeniu zatok stosuje się antybiotyki przez 10–14 dni.

🔹 Poza tym stosuje się też leczenie objawowe.

🔹 W razie nieskuteczności leczenia farmakologicznego przewlekłego zapalenia zatok stosowane są metody leczenia chirurgicznego.

Podejrzewasz u siebie zapalenie zatok? Wejdź naszą stronę internetową, wybierz dogodny termin i jednym kliknięciem umów się na konsultację do ➡ Specjalisty Laryngolog lek. med. Elżbieta Zgnilec lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego ☎️ 22 8738008 

Źródło http://bit.ly/1M3NDHq


lub tel. 22 873 8008
lub wypełnij formularz:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu kontaktowym, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. 2018r., poz. 1000) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zawiązku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”) w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego, to jest w celu podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) i b) RODO.
Copyrights ©2024: VeritaMed - centrum medyczne: opieka, której oczekujesz
wykonanie i administracja - Aikelo.com