VeritaMed Centrum Medyczne Warszawa
veritamed
veritamed
veritamed
veritamed

Rak szyjki macicy zabija codziennie 5 Polek!

Rak szyjki macicy zabija codziennie 5 Polek!
03-01-2018
Rak szyjki macicy zabija codziennie 5 Polek!

Niestety na tle Unii Europejskiej wypadamy bardzo źle. Zajmujemy niechlubne pierwsze miejsce pod względem ilości zachorowań.

Co trzeba w tej sytuacji wiedzieć i robić?

🔹 Warto pamiętać, że rak szyjki macicy we wczesnym stadium jest prawie w 100% uleczalny. Niestety w naszym kraju brakuje profilaktyki i w związku z tym umieralność dalej jest na wysokim poziomie.

🔹 Głównym czynnikiem wpływający na zachorowalność na raka szyjki macicy jest wirus brodawczak ludzkiego HPV. Nie badając się nastawiamy się na długotrwałe działanie wirusa co skutkuje zachorowaniem na raka szyjki macicy. Najgroźniejsze jest zakażenie wirusem typu HPV 16 i HPV 18.

🔹 Rak szyjki macicy w początkowym stadium nie daje żadnych objawów. Niestety to powoduje, że nie badając się dajemy nowotworowi szansę na rozwinięcie się. Najczęstszymi objawami raka szyjki macicy są krwawienia między miesiączkami, mogą pojawić się np. po stosunku lub badaniu ginekologicznym. We wczesnych stadiach choroby nie towarzyszy ból, dopiero bardziej zaawansowane formy guza dają takie objawy.

🔹 Najważniejsze to badać się! Badanie cytologiczne jest dokładnym badaniem, które daje nam konkretne informacje. Warto pamiętać o tym, że każda kobieta powinna regularnie wykonywać badanie cytologiczne. W tym przypadku nie jest ważne, czy w danym momencie jest się aktywnym seksualnie, czy nie.

🔹 Wiek nie zwalnia kobiety z odpowiedzialności za swoje zdrowie i systematycznego wykonywania badań profilaktycznych, w tym cytologii.

Na wszystkie dodatkowe pytania odpowiedzi udzielą nasi lekarze ginekolodzy

Ze względu na zbyt późną diagnostykę, NIE udaje się wyleczyć raka szyjki macicy u 50% chorych kobiet. Tylko regularne badania cytologiczne u ginekologa mogą pomóc we wczesnym wykryciu problemu, dlatego wspólnie z naszymi Ginekologami stworzyliśmy specjalną ofertę na Pakiety PINK LIPS. 

Skorzystaj z akcji PINK LIPS PROJECT – pakiet Konsultacja Ginekologiczna z BEZPŁATNĄ CYTOLOGIĄ !

Kliknij i zapisz się do Ginekologa lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 8738008

 


lub tel. 22 873 8008
lub wypełnij formularz:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu kontaktowym, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. 2018r., poz. 1000) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zawiązku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”) w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego, to jest w celu podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) i b) RODO.
Copyrights ©2024: VeritaMed - centrum medyczne: opieka, której oczekujesz
wykonanie i administracja - Aikelo.com