VeritaMed Centrum Medyczne Warszawa
veritamed
veritamed
veritamed
veritamed

RigiScan® Plus diagnostyka zaburzeń erekcji

RigiScan® Plus diagnostyka zaburzeń erekcji
05-06-2023
RigiScan® Plus diagnostyka zaburzeń erekcji

RigiScan® Plus w VeritaMed - diagnostyka zaburzeń erekcji 

 

EREKCJA – BAROMETR TWOJEGO ZDROWIA

Zaburzenia wzwodu to najwcześniejszy sygnał wielu poważnych chorób, w szczególności układu krążenia. Twój członek jest bardzo czułym barometrem stanu Twojego zdrowia. Delikatne naczynia krwionośne oraz złożony mechanizm psychosomatyczny prowadzący do wzwodu dużo wcześniej sygnalizują problemy w Twoim ciele. 

Szacuje się, że 3 miliony Polaków ma problemy ze wzwodem. Są to mężczyźni w każdym wieku – impotencja dotyka coraz młodszych. To już nie przypadłość „starszych panów”. Tylko 15% z tej grupy szuka pomocy u specjalisty. Przyczyną zaburzeń jest stres, niezdrowy styl życia (a w szczególności używki), i oczywiście choroby cywilizacyjne. Tendencja światowa jest wzrostowa, na wszystkich szerokościach geograficznych.  

Bądź tym, który podejmie kroki.  

 

IMPOTENCJA – ZADZIAŁAJ!

Jeżeli zauważyłeś, że masz regularne problemy ze wzwodem lub jego utrzymaniem (nawracające, w czasie powyżej 3 miesięcy) to zalecamy wizytę u urologa. Specjalista z VeritaMed określi przyczynę zaburzeń. Impotencja może mieć podłoże organiczne (naczyniowe, hormonalne, neurogenne, pourazowe) lub psychogenne.  

Oferujemy pakiet kompleksowych badań laboratoryjnych, USG Doppler prącia oraz RigiScan® Plus - złoty standard w diagnostyce urologicznej. To pierwsze urządzenie tego typu w placówce medycznej w Polsce. Uznane przez najszersze grono klinicystów za optymalne postępowanie w wykrywaniu zaburzeń działania prącia.  

 

REAGUJ NA PIERWSZE SYMPTOMY 

Mężczyźni z reguły koncentrują się na swojej męskości ze względów seksualnych. Problem jednak leży głębiej i jest poważniejszy. Zaburzenie erekcji samo w sobie nie jest groźne. Prawidłowo i wcześnie zdiagnozowane przyczyny impotencji mogą zapobiec zawałowi serca, udarowi i innym poważnym problemom zdrowotnym. 

Problemy ze wzwodem to pierwszy sygnał ostrzegawczy.

Anatomia penisa - prącie w spoczynku i prącie w erekcji - VeritaMed Warszawa.jpg

I tak na przykład zaburzenia erekcji wyprzedzają o 2-4 lata objawy choroby wieńcowej, czyli niedokrwienia serca. Tętnice prącia są bardzo delikatne, mają 1-2 mm średnicy. Dużo wcześniej ulegają zwężeniu niż tętnice wieńcowe (średnica 3-4 mm) czy szyjne (średnica 5-7 mm). 

Miażdżyca jest podstępną dolegliwością, rozwijającą się latami. Jednym z pierwszych organów, którego praca może zostać zaburzona, to właśnie prącie. W jego naczyniach zaczynają odkładać się blaszki miażdżycowe.

Szacuje się, że 2 na 3 pacjentów z nadciśnieniem tętniczym może mieć problemy ze wzwodem. 

 

ZDROWE NOCNE WZWODY  

Większość ekspertów uważa, że nocne erekcje są sposobem na utrzymanie prawidłowego krążenia w tkankach wewnątrz prącia. Pozwala to utrzymać funkcje erekcyjne prącia w lepszej formie, a z perspektywy całego życia dłużej cieszyć się aktywnością seksualną.  

Oceny nocnych wzwodów prącia podejmuje się w celu zróżnicowania czy zaburzenia erekcji  pochodzenia organicznego (powodowane przez chorobę, np. nadciśnienie, cukrzycę, uraz rdzenia kręgowego)czy pochodzenia psychicznego (powodowane przez stres, zaburzenie emocji). 

Test RigiScan® Plus jest bardzo pomocny w rozróżnianiu organicznych i psychogennych zaburzeń erekcji. Zwykle nocne wzwody zdarzają się 3-6-krotnie w czasie każdej nocy, zwykle w czasie fazy snu REM, a łączny czas ich trwania wynosi ok. 100 minut. W zaburzeniach erekcji mających podłoże psychiczne występują prawidłowe nocne erekcje członka, podczas gdy w zaburzeniach o podłożu organicznym nocne wzwody są rzadsze lub nie występują wcale. 

 

BEZBÓLOWO I NIEINWAZYJNIE

RigiScan® Plus to urządzenie, które rejestruje przepływ krwi w prąciu. Zakładany jest na 2 noce. Testuje sztywność i twardość członka, odnotowuje samoistne wzwody. Obwód rejestrowany jest przez urządzenie co 30 sekund, a sztywność i twardość co 3 minuty. 

RigiScan diagnostyka zaburzeń erekcji - VeritaMed Warszawa.jpg

Jest to urządzenie bezpieczne, nieinwazyjne, dające bardzo dokładny obraz kliniczny. Od kilkunastu lat większość klinicznych badań światowych opartych jest na jego precyzyjnych wynikach. 

 

UKIERUNKOWANE DZIAŁANIE 

Możliwość współżycia jest jednym z ważniejszych elementów ogólnego zdrowia fizycznego i psychicznego. Zaburzenia erekcji są częstymi dolegliwościami dotyczącymi sfery seksualnej mężczyzn. 

Wyniki testu RigiScan® połączone z USG Dopplerem prącia oraz badaniami laboratoryjnymi, mogą dostarczyć ważnych informacji, które pomogą lekarzom urologom określić, jak najlepiej rozpocząć leczenie zaburzeń erekcji. 

Jeśli wskazane jest postępowanie medyczne, dane z testów RigiScan® pomagają lekarzowi zdecydować, czy pigułki, zastrzyki lub urządzenia medyczne są najbardziej odpowiednimi opcjami leczenia. Ta wiedza może prowadzić do skutecznego leczenia wstępnego i lepszych wyników leczenia pacjenta cierpiącego na zaburzenia erekcji.  

W VeritaMed zespół urologiczny współpracuje ze specjalistami endokrynologami, andrologami i seksuologiami. Kieruje także do specjalistycznych badań układu sercowo-naczyniowego.

 

ILE KOSZTUJE BADANIE RIGISCAN® W VERITAMED?

Zanim zdecydujesz się na diagnostykę RigiScan®, musisz odbyć konsultację kwalifikacyjną ze specjalistą urologiem w VeritaMed (koszt konsultacji urologicznej). Jeżeli zostałeś zakwalifikowany do dalszej diagnostyki zaburzeń erekcji możesz wykupić pakiet „Diagnostyka RigiScan®”.

Pakiet „Diagnostyka RigiScan®” kosztuje 2’800 zł i zawiera:

 • Konsultacja urologiczna z instrukcją użytkowania monitora RigiScan® (20 min) 
 • Wynajęcie na 2 noce (2 doby) monitora RigiScan® z akcesoriami jednorazowymi
 • Konsultacja urologiczna z USG Doppler prącia (z iniekcją substancji wazoaktywnej) oraz podsumowaniem wyników RigiScan® (40 min) 

+

⚠️ W celu pełnej diagnostyki zaburzeń erekcji powinny zostać wykonane następujące badania laboratoryjne (akceptowane są badania nie starsze niż 3 miesiące): 

 • Testosteron
 • Prolaktyna
 • SHBG
 • LH
 • FSH
 • PSA całkowity
 • TSH
 • Lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG)
 • Glukoza we krwi
 • Żelazo (Fe)
 • Morfologia
 • Witamina D3 metabolit 25(OH)

Koszt badań laboratoryjnych do diagnostyki RigiScan w VeritaMed to 558 zł  w pakiecie „Badania laboratoryjne do diagnostyki zaburzeń erekcji” cena wynosi 400 zł.

 

Przejdź do konkretnych działań! Porozmawiaj z lekarzem o swoich problemach z erekcją.

➽ Kliknij i zapisz się na konsultację do Urologa lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego ☎️ 228738008 

Centrum Medycznym VeritaMed diagnostykę zaburzeń erekcji RigiScan® Plus prowadzą: 

Urolog • lek. Anna Bonder-Nowicka VeritaMed .jpg ➽ Urolog lek. Anna Bonder-Nowicka

Urolog dr n. med. Emilia Pawłowska-Krajka.jpg ➽ Urolog dr n. med. Emilia Pawłowska-Krajka

Urolog lek. Marcin Łykowski.jpg ➽ Urolog lek. Marcin Łykowski

 

Kwestionariusz IIEF-5 (International Index Of Erectile Function - 5) został zaprojektowany tak, aby był pomocny Panu i Pana lekarzowi do oceny Pana erekcji, rozpoznania jej ewentualnych zaburzeń i wskazania odpowiednich metod ich leczenia.

UWAGA: Informacje te, w tym pytania, struktura i kompletność ankiety na próbie, są oparte na formularzach i systemach punktacji opracowanych przez niezależne organizacje mające znaczenie dla diagnostyki funkcji seksualnych (kwestionariusz IIEF). Ten materiał nie zastępuje konsultacji ani badania lekarskiego. VeritaMed zrzeka się jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje podejmowane przez pacjenta na podstawie tych informacji bez konsultacji lekarskiej. 

Inwentarz Zdrowia Seksualnego dla Mężczyzn (IIEF-5)
International Index Of Erectile Function (IIEF-5)
Każde pytanie ma kilka możliwości odpowiedzi, z których proszę zakreślić tę, która najlepiej odpowiada Pana sytuacji. Proszę zakreślić tylko jedną odpowiedź.
W ciągu ostatnich 4 tygodni:
wynik*:

0

* Wynik 21 punktów lub mniej sugeruje występowanie zaburzeń wzwodu prącia.
22-25 Brak zaburzeń erekcji
17-21 Łagodne zaburzenia erekcji
16-18 Zaburzenia erekcji łagodne do umiarkowanych
8-11 Umiarkowane zaburzenia erekcji
1-7 Ciężkie zaburzenia erekcji (5-7, jeśli mężczyzna nie miał okazji do wykazywania aktywności seksualnej)

lub tel. 22 873 8008
lub wypełnij formularz:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu kontaktowym, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. 2018r., poz. 1000) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zawiązku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”) w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego, to jest w celu podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) i b) RODO.
Copyrights ©2024: VeritaMed - centrum medyczne: opieka, której oczekujesz
wykonanie i administracja - Aikelo.com