VeritaMed Centrum Medyczne Warszawa
veritamed
veritamed
veritamed
veritamed

Wlewka dopęcherzowa ialuril®Prefill

Wlewka dopęcherzowa ialuril®Prefill
05-02-2023
Wlewka dopęcherzowa ialuril®Prefill

ialuril® Prefill to wyrób medyczny będący roztworem hialuronianu sodu i siarczanu chondroityny. To pierwszy na rynku preparat posiadający unikalne połączenie tych dwóch fizjologicznych składników niezbędnych przy odbudowie warstwy glikozoaminoglikanów (GAG), które stanowią barierę ochronną pęcherza moczowego. Warstwa GAG uniemożliwia wnikanie szkodliwych substancji do głębszych warstw ścian pęcherza neutralizując je. Dlatego tak ważne jest utrzymanie integralności GAG, a tym samym zapewnienie jej prawidłowego działania.

Preparat ialuril® Prefill skutecznie wspomaga odbudowę powłoki GAG. Uszkodzenie i powstające ubytki w warstwie glikozoaminoglikanów mogą prowadzić do nawracających, przewlekłych stanów zapalnych pęcherza moczowego. ialuril® Prefill przywraca funkcje ochronne, wspomagając proces leczenia oraz zapobiegając zakażeniom w obrębie układu moczowego.

Wlewka dopęcherzowa Ialuril® Prefill:

🔹 wskazana w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych pęcherza moczowego

🔹 zmniejsza przepuszczalność nabłonka przejściowego pęcherza moczowego, przywracając ochronną warstwę GAG

🔹 bezpieczna i skuteczna opcja w leczeniu pacjentów dotkniętych śródmiąższowym zapaleniem pęcherza moczowego (ang. IC), zespołem bolesnego pęcherza (ang. PPS) oraz nawracającym zakażeniem układu moczowego

🔹 stosowany również w celu zmniejszenia objawów toksyczności chemicznego i popromiennego zapalenia pęcherza moczowego

🔹 u pacjentów leczonych BCG lub przechodzących radioterapię nowotworu złośliwego w obrębie miednicy.

W Centrum Medycznym VertaMed wlewy dopęcherzowe ialuril®Prefill wykonuje Urolog lek. Anna Bonder-Nowicka.

Jak podaje się iAluRil®?

Przed podaniem iAluRil® Prefill należy opróżnić pęcherz. Można to zrobić oddając mocz przed wlewką lub wprowadzając cienki cewnik przez cewkę moczową do pęcherza i czekając na odpływ moczu.  Lekarz może wykonać USG, aby upewnić się, że pęcherz został wystarczająco opróżniony. iAluRil® Prefill jest następnie podawany bezpośrednio do pęcherza. Po wkropleniu iAluRil® Prefill do pęcherza, należy go tam trzymać przez co najmniej pół godziny, aby umożliwić związanie zawartości, jednak można go trzymać tak długo, jak to możliwe. Gdy nie można już go trzymać, pęcherz można opróżnić, oddając mocz w normalny sposób. Jest to stosunkowo bezbolesna procedura.

Jak się przygotować przed wlewką dopęcherzową ialuril®Prefill?

W ramach przygotowania, pacjent powinien ograniczyć przyjmowanie płynów na 2-3 godziny przed podaniem wlewki.

Jak długo potrwa moje leczenie?

iAluRil® Prefill podaje się w postaci zakropleń na ogół przez 2-6 miesięcy, w zależności od stanu, na który jesteś leczony. W trakcie wkraplania lekarz oceni Twoją odpowiedź na leczenie.

Czy wystąpią jakieś skutki uboczne w trakcie terapii Ialuril® Prefill?

Oba składniki iAluRil® występują naturalnie w twoim ciele, dlatego jest mało prawdopodobne, aby ten produkt powodował jakiekolwiek skutki uboczne. Czasami proces podawania może powodować niewielkie podrażnienia, jednak jest to spowodowane zabiegiem, a nie samym produktem. Jeśli wystąpią jakiekolwiek skutki uboczne, porozmawiaj o nich ze swoją pielęgniarką lub lekarzem i między wami można podjąć decyzję, czy kontynuować, czy przerwać leczenie.

Ile kosztuje wlewka dopęcherzowa Ialuril® Prefill?

W VeritaMed koszt jednorazowej wlewki dopęcherzowej ialuril®Prefill wynosi 490 zł.

Przed rozpoczęciem terapii konieczna jest konsultacja ze Spacjalistą Urolog lek. Anną Bonder-Nowicką w celu ustalenia wskazań i możliwości zastosowania terapii dopęcherzowej.

 

 

Dysfunctional GAG layer.png

Rysunek źródło: http://www.ialuril.com.au/patient-how-does-ialuril-work.php

 


lub tel. 22 873 8008
lub wypełnij formularz:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu kontaktowym, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. 2018r., poz. 1000) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zawiązku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”) w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego, to jest w celu podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) i b) RODO.
Copyrights ©2024: VeritaMed - centrum medyczne: opieka, której oczekujesz
wykonanie i administracja - Aikelo.com